Lepiej myśleć

Posted on April 26, 2018
CategoryLifestyle
Rating
0.0

Lubię pisać. Lubię rozmawiać. I lubię myśleć. Piszę o tym co myślę i jak myślę. Komentuję to co widzę w społeczeństwie albo życiu jako takim. Popełniam też czasami teksty o miłości i związku, bo uważam że zbyt często się mówi o seksie i patologiczno-toksycznych odcieniach w związkach, a zbyt mało można spotkać obrazów miłości rodem z bajki o jednorożcach. A przecież taka też istnieje. Też popełniam błędy i mam nadzieję, że moje wnioski pomogą komuś ominąć wdepnięcie choć w jedną kupę, która zawsze gdzieś na nas czeka w życiu.

Ostatnio na blogu:

Lepiej myśleć niż nie. Lepiej myśleć niż nie.

 • Male gaze – co to jest i co ma z tym wspólnego Harley Quinn?
  by Berenika on March 28, 2021 at 1:28 pm

  Jeszcze tydzień temu nie miałam pojęcia dlaczego tak bardzo pokochałam Harley Quinn w Ptakach Nocy. Widziałam kiedyś Suicide Squad i nieszczególnie przypadł mi do gustu. Można obejrzeć – spoko, ale nic poza tym. Wytłumaczyłam sobie, że Harley w Birds of Prey (BOP) jeździ na wrotkach, więc jakby miłość była nam pisana. Ale później natrafiłam na filmik na YouTube o czymś takim jak „male gaze” i wszystko zaczęło się składać do kupy. Co to jest „Male gaze”? Zanim zacznę się nakręcać na porównanie obu wersji Harley i czym się różnią, to na początek wyjaśnijmy sobie czym tak właściwie jest to całe „male gaze”. „Male gaze” można przetłumaczyć jako „męskie spojrzenie”. Termin został po raz pierwszy przedstawiony przez Laurę Mulvey w eseju „Visual Pleassure and Narrative Cinnema”. W dużym skrócie stwierdziła w nim, że kobiety są przedstawiane w produkcjach filmowych z męskiej, heteroseksualnej perspektywy i dedykowane męskiej heteroseksualnej widowni. Ten obraz kobiet ma służyć przede wszystkim męskiej przyjemności, która wynika z patrzenia na nie. Na przykład poprzez sugestywne ujęcia scen z występującymi w nich żeńskimi postaciami, skupiając uwagę widza na fizycznych aspektach kobiet. Męskie spojrzenie z trzech perspektyw „Male gaze” odbywa się z 3 perspektyw: z perspektywy męskich postaci w filmie, z Artykuł Male gaze – co to jest i co ma z tym wspólnego Harley Quinn? pochodzi z serwisu Lepiej myśleć niż nie..

 • Co tam u ciebie?
  by Berenika on March 21, 2021 at 11:36 am

  Nie wiem jak Wy, ale ja nienawidzę tego pytania. Szczególnie kiedy wpadam na kogoś przypadkiem między półkami w sklepie. Bo jak mam komuś powiedzieć co tam u mnie po kilku (jak nie kilkunastu) latach braku kontaktu? Zawsze mam z tym problem, bo w sumie przez te kilka lat pozmieniało się u mnie szalenie dużo. I chociaż w sklepie prawdopodobnie szybko zmieniłabym alejkę widząc jakiegoś starego znajomego (to jak dla mnie odruch walcz lub uciekaj, gdzie u mnie prawie zawsze kończy się tym drugim), to czuję, że w przypadku Was i tego bloga jestem winna szczerą odpowiedź. Opowieść o tym co się u mnie działo, kiedy mnie tu nie było. Wszystko przez terapię Jeśli mam być szczera, to mam wrażenie, że terapia naprawiła we mnie coś, z czego wcześniej czerpałam, żeby pisać. Trochę tak jakby w końcu ktoś zatkał we mnie przeciekającą rurę, przez co straciłam źródło tej twórczej chęci przelewania słów przez klawiaturę do sieci. Bo ja cały czas pisałam, ale głównie dla siebie. Nie miałam w ogóle chęci dzielenia się czymkolwiek ze światem. Po prostu się zacięłam. Schowałam się do skorupy i im dłużej w niej tkwiłam, to tym trudniej było mi wystawić z niej nos, a co dopiero Artykuł Co tam u ciebie? pochodzi z serwisu Lepiej myśleć niż nie..

 • Znalazłam swój pierwszy siwy włos
  by Berenika on March 14, 2021 at 12:19 pm

  Myłam ręce w łazience mojej mamy i jak zwykle przeglądałam się w doskonale oświetlonym lustrze zawieszonym nad umywalką. To właśnie wtedy pomyślałam sobie niewinnie: „Ty, ciekawe czy siwieją mi skronie”. Wiecie, tak w sumie trochę z przekąsem i totalnie nie spodziewając się, że odpowiedź na to zdanie, może być twierdząca. Był tam on, mój pierwszy siwy włos Na początku pomyślałam sobie, że to pewnie jakiś blond włos, który akurat w tym świetle wygląda tak jakby był aż biały, co wcale nie byłoby jakieś dziwne, bo na mojej głowie znajdzie się pojedyncze włosy w praktycznie każdym możliwym odcieniu – od blondu, przez miedziany, po brązowy… ale kiedy udało mi się go wyciągnąć na wierzch spośród reszty włosów, okazało się, że bezapelacyjnie jest to biały włos. Siwy włos. Mój pierwszy, cholerny siwy włos. Więc stałam tam przed tym lustrem, popatrzyłam sobie w oczy i nagle mnie to uderzyło, jak cegła spadająca z bezchmurnego nieba – nagle poczułam się na swój wiek. Pierwszy raz od… w sumie nigdy. Bo trzeba Wam coś wiedzieć: ja zawsze uchodziłam za młodszą niż w rzeczywistości jestem. Kiedy miałam 25 lat, ludzie myśleli, że dopiero co napisałam maturę, a kiedy miałam 28 lat myśleli, że dopiero co skończyłam Artykuł Znalazłam swój pierwszy siwy włos pochodzi z serwisu Lepiej myśleć niż nie..

  Write a Review

  Click to rate

  Claim This Listing

  Claim your listing in order to manage the listing page. You will get access to the listing dashboard, where you can upload photos, change the listing content and much more.