Lepiej myśleć

Posted on April 26, 2018
CategoryLifestyle
Rating
0.0

Lubię pisać. Lubię rozmawiać. I lubię myśleć. Piszę o tym co myślę i jak myślę. Komentuję to co widzę w społeczeństwie albo życiu jako takim. Popełniam też czasami teksty o miłości i związku, bo uważam że zbyt często się mówi o seksie i patologiczno-toksycznych odcieniach w związkach, a zbyt mało można spotkać obrazów miłości rodem z bajki o jednorożcach. A przecież taka też istnieje. Też popełniam błędy i mam nadzieję, że moje wnioski pomogą komuś ominąć wdepnięcie choć w jedną kupę, która zawsze gdzieś na nas czeka w życiu.

Ostatnio na blogu:

Lepiej myśleć niż nie. Lepiej myśleć niż nie.

 • Kończąc 30 lat zrozumiałam jedną rzecz
  by Berenika on May 30, 2021 at 10:23 am

  Oczywiście w ciągu tych 30 lat życia zrozumiałam znacznie więcej rzeczy i nawet w jednym z wpisów wypisywałam różne wnioski, które przyszły do mnie z czasem, ale między 29 i 30 rokiem życia zrozumiałam tę jedną rzecz, która bardzo mocno zatrzęsła moim postrzeganiem siebie i podejściem do siebie w ogóle. Nigdy nie uważałam siebie za osobę ładną. Miałam swoje lepsze dni i gorsze, miałam też lepsze okresy w życiu i gorsze. Od zawsze borykałam się z trądzikiem i do tej pory nie opuścił mnie na dobre, choć trzeba przyznać, że jest dużo lepiej. Niestety, ale pogodziłam się z myślą, że prawdopodobnie będę jedną z tych osób, które kremy na zmarszczki będą stosować zamiennie z maściami na trądzik. Zawsze byłam też bardzo blada i czułam, że wyglądam przez to „niezdrowo” i nie lubiłam odsłaniać nóg czy brzucha. W dodatku wydawało mi się, że jestem gruba i mój brzuch nie jest taki fajny, płaski jak u Britney Spears. Tylko, że teraz kiedy przeglądam zdjęcia z tamtych lat, to nie mogę uwierzyć, że widzę tę samą dziewczynę, którą widziałam wtedy w lustrze. Bo w mojej pamięci wyglądała ona co najmniej jak jakaś trollica. Byłam strasznie szczupła, miałam tak płaski brzuch, że teraz to Artykuł Kończąc 30 lat zrozumiałam jedną rzecz pochodzi z serwisu Lepiej myśleć niż nie..

 • Cancel culture – kultura unieważniania i dwie strony medalu
  by Berenika on May 2, 2021 at 8:18 am

  Cancel culture to tak w dużym skrócie wymazywanie kogoś, czegoś lub organizacji z życia publicznego. To taki nowoczesny ostracyzm i nałożenie na kogoś piętna. Ale czy to zawsze daje pożądany efekt? Z jednej strony jest to trochę pokrzepiające, że jako zbiorowość mamy wpływ na przykład na to czy jakiś aktor dostanie angaż czy nie, albo żeby firma położyła po sobie uszy i zmieniła swoją politykę. Natomiast to zjawisko ma też swój cień, bo oprócz odcięcia się od jednostki, z którą nam nie pomyśli, to czy coś rzeczywiście zmieniamy? Oprócz siania strachu, że jak palniemy głupstwo, to my również możemy stać się następnym pariasem? Wszystko zaczęło się od dramy na amerykańskiej grupie wrotkowej Ktoś udostępnił film z zatrzymania Georga Floyda i jedna z adminek usunęła ten post ze względu przedstawioną na nim brutalność, a na grupie było też sporo dzieciaków. Autorka posta oburzyła się, oskrażyła założycielkę grupy o rasizm, mówiąc jednocześnie, że jest to opresyjne działanie i że może to nie dotyczy białych skejterek, ale dla czarnych tak właśnie wyglądają realia i że nawet ostatnio jeździła na wrotkach na pustym parkingu, kiedy podjechała do niej policja obczajając czy czasem czegoś nie knuje. Było tam w międzyczasie dużo wątków pobocznych i główna Artykuł Cancel culture – kultura unieważniania i dwie strony medalu pochodzi z serwisu Lepiej myśleć niż nie..

 • Zerwanie przyjaźni – dlaczego tak mało o tym mówimy?
  by Berenika on April 25, 2021 at 11:50 am

  Na pewno znacie ten obrazek: dziewczyna siedzi na kanapie w kocykowym burrito, zajada się lodami i ogólnie wygląda jak jedno wielkie nieszczęście. Strzelacie co jest tego powodem? No jasne – zerwanie! Tylko pewnie z góry zakładamy, że chodzi o zerwanie związku romantycznego, a nie przyjaźni… A ja się zastanawiam: dlaczego? Ten temat przypominał mi trochę taką wystającą nitkę w swetrze, którą jak już się pociągnie, to niemal cała rzecz się sypie efektem lawinowym. Najpierw natrafiłam na kanał na YT, który mega mnie wciągnął i w jednym z odcinków dziewczyny omawiały motyw kobiecej przyjaźni w filmach i jak bardzo jest spłycany. Szczególnie zaciekawił mnie wątek jak w filmach pokazywany jest koniec przyjaźni. I to sprawiło, że zaczęłam się zastanawiać. Jak wygląda przyjaźń w filmach? Na potrzeby tego tekstu, będę się odnosić do przyjaźni między dwoma dziewczynami, nie dlatego, że innych nie ma, ale dlatego, że jestem leniwa i na takie wzorce byłam najczęściej wystawiana przez Hollywood. Zatem typowo mamy przyjaciółki, które są przy sobie na dobre i na złe. Faceci przychodzą i odchodzą, ale one trwają przy sobie wiecznie. Przykłady z samego brzegu mojego umysłu w tej chwili: Rory i Lane z Gilmore Girls, babki z Sex and the city, wspierające Artykuł Zerwanie przyjaźni – dlaczego tak mało o tym mówimy? pochodzi z serwisu Lepiej myśleć niż nie..

  Write a Review

  Click to rate

  Claim This Listing

  Claim your listing in order to manage the listing page. You will get access to the listing dashboard, where you can upload photos, change the listing content and much more.